GLAS OCH KERAMIK / Glas / Väggrelief 5762072
*
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 17:18:02
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:17
*
Väggrelief
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:17



