GLAS OCH KERAMIK / Glas / Väggrelief 5762072
*
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 17:18:02
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6021 Glas
Iittala, 20 delar. Höjd: 12-14 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:44
-
5117 Glasservisdelar
44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:58
-
6022 Glasservisdelar
Iittala Ultima Thule, 20 delar. Höjd: 7-12/22 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:21
-
6191 Karaff
Så kallad "Fyllegris", glas. Längd: 32 cm. Höjd: 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:59
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:23
-
6244 Öl/ vinglas
10 st, Riedel. Höjd: 12,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:56
*
Väggrelief
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6021 Glas
Iittala, 20 delar. Höjd: 12-14 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:44 -
5117 Glasservisdelar
44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:58 -
6022 Glasservisdelar
Iittala Ultima Thule, 20 delar. Höjd: 7-12/22 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:21
-
6191 Karaff
Så kallad "Fyllegris", glas. Längd: 32 cm. Höjd: 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:59 -
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:23 -
6244 Öl/ vinglas
10 st, Riedel. Höjd: 12,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:56